Bodrum’da kıyı işgaline karşı eylemde kavga çıktı: ‘Burası bizim, geçemezsiniz’

Muğla’nın Bodrum ilçesi Torba sahilinde Özgür Kıyılar Bodrum İnisiyatifi Platformu tarafından ‘kıyılar halkındır, halkın kalacak’ eylemi yapıldı. Sahilde, denizin içine kadar yerleştirilen şezlong, şemsiye, masa ve sandalyeler nedeniyle eylem sırasında yürümekte güçlük çeken eylemciler ‘Yasayı uygula, işgali kaldır’, ‘Denizler, dereler, nehirler sermaye değiller’ sloganları attı.

‘BURASI BİZİM GEÇEMEZSİNİZ’

Yürüyüş esnasında sahili tamamen kapatarak beach clup ve restoran işleten bir otelin yöneticileri ile personeli, eylem yapanlara, “Buradan geçemezsiniz, burası bizim, kira ödüyoruz” dedi. Eylemciler ise, “Ödediğiniz kira değil, ecrimisil cezası ve burası halkın yeri. Halkın yerini işgal etmişsiniz halka tepki gösteriyorsunuz” cevabını verince gerginlik yaşandı. Bazı otel yöneticileri ile çalışanlar eylem yapanlara saldırdı. Bazı otel çalışanları ise olayı görüntüleyen basın mensuplarına da saldırıp kameralarını almaya çalıştı.

Bazı işletme sahipleri Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un otelini işaret ederek, “Sıkıyorsa Bakanın oteline de gidin” dedi. Daha sonra olayın yaşandığı otelin önünden ayrılan eylemciler, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu otelin sahiline gitti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir